Centrum Medycyny Estetycznej Planeta Piękna Day Spa Wolbrom

USUWANIE BLIZN POTRĄDZIKOWYCH

Trądzik jest schorzeniem, z który muszą się zmierzyć tysiące osób. W przypadku większości osób ma łagodny charakter i objawia się głównie pojedynczymi zmianami skórnymi w postaci zaskórników. Jednak u niektórych trądzik pozostawia nieestetyczną pamiątkę w pustaci blizn i przebarwień. W poniższym artykule opisujemy zarówno przyczyny trądziku, jak i metody leczenia trądziku i zmian potrądzikowych.

 

Blizny i przebarwienia są częstą pozostałością po trądziku w latachmłodzieńczych.  Trądzik (trądzik pospolity, trądzik młodzieńczy, łac.
acne vulgaris)  jest choroba skóry rozpowszechniona wśródprzedstawicieli obu płci w różnym wieku, zwykle pojawia się w okresie
pokwitania pod wpływem zmian hormonalnych. Powoduje to nadmierną aktywność gruczołów łojowych i pojawienia się łojotoku. Często pomimo leczenia pod kontrolą dermatologa trądzik pozostawia przebarwienia i blizny. Dzięki zabiegom medycyny estetycznej i laseroterapii możemy zredukować i wygładzić blizny potrądzikowe i pozbyć się przebarwień.

 

Mezoterapia igłowa jest metodą, która powoduje widoczne spłycenie blizn potrądzikowych. Poprzez wstrzyknięcie odpowiedniej ilości substancji leczniczej bezpośrednio w skórę dochodzi do widocznego wygładzenia skóry.

Przebieg zabiegu mezoterapii igłowej

Zabieg można wykonać manualnie za pomocą odpowiednio dobranej strzykawki i bardzo cienkiej igły lub za pomocą pneumatycznego pistoletu, gdzie iniekcja substancji aktywnych staje się łatwa i bezpieczna.

  1. Lekarz lub kosmetolog indywidualnie dobiera odpowiedni preparat do skóry i potrzeb klienta, po wcześniejszej konsultacji oraz wykluczeniu przeciwwskazań.

  2. Zabieg jest praktycznie bezbolesny, w przypadku niskiej tolerancji na ból, można zastosować krem znieczulający

  3. Preparat podawany jest śródskórnie w formie niewielkich mikronakłuć co 0,5-1,5 cm na głębokość od 1 do 4 mm (w zależności od gęstości preparatu i miejsca zabiegowego).

  4. Ślady iniekcji na skórze widoczne są w postaci małych uwypukleń przypominających bąbelek lub kropelkę wody umieszczoną pod powierzchnią skóry.

  5. Mogą pojawić się delikatne zasinienia lub krwiaki, szczególnie w przypadku trafienia igłą w naczynko krwionośne, które powinny ustąpić w ciągu 24-48h.

  6. Zabieg nie wymaga rekonwalescencji, już na drugi dzień można zastosować makijaż mineralny i zatuszować ewentualne zaczerwienienia.

  7. Podczas zabiegu mezoterapii igłowej naturalnym i pożądanym procesem jest mikrokrwawienie, które można dodatkowo wmasować w miejsce zabiegowe (krew składa się z osocza, bogatego w substancje odżywcze oraz białka).

  8. W celu uszczelnienia naczyń krwionośnych tydzień przed zabiegiem można stosować zewnętrznie kremy z wysoką zawartością witaminy K.

  9. Zabieg należy przeprowadzać za pomocą sterylnej, jednorazowej igły, po wcześniejszym umyciu miejsca zabiegowego, osuszeniu oraz zdezynfekowaniu!

Zalecenia przed i po zabiegu

  • Przed przystąpieniem do zabiegu należy wyeliminować wszelkie przeciwwskazania, oraz zaprzestać stosować środki obniżające krzepliwość krwi, np. aspiryna (ok 2 tyg. przed zabiegiem).

  • Do 48h po zabiegu nie należy korzystać z sauny, basenu, solarium oraz unikać bezpośrednio promieni słonecznych – stosować krem z filtrem.

 

Bezpośrednio po zabiegu należy unikać szorstkich ręczników, preparatów kosmetycznych podrażniających np. na bazie alkoholu, masażu oraz nie spożywać alkoholu i innych środków odurzających.

 

Jak często należy wykonywać zabieg mezoterapii igłowej?

 

Spektakularne efekty można zaobserwować wykonując zabieg mezoterapii w serii, liczba zabiegów uzależniona jest od stanu skóry i oczekiwań pacjentów.

 

Średnio należy wykonać od 3-6 zabiegów w odstępach 10-14 dniowych, w celu podtrzymania efektów nie częściej niż pojedynczy zabieg raz na 3 miesiące, cała kuracja nie powinna przekroczyć 3-4 miesięcy.

 

WSKAZANIA

–  zmiany związane ze starzeniem się skóry twarzy, szyi, dekoltu i dłoni
– skóra szara, matowa, wymagająca rewitalizacji
– profilaktyka przeciwzmarszczkowa
– zwiotczenie skóry ud, brzucha i pośladków
– cellulit
– rozstępy
– blizny
– leczenie chorób owłosionej skóry głowy np. łysienie plackowate, wypadanie włosów
– przygotowanie skóry do opalania lub poprawa jej wyglądu po kąpielach słonecznych
– podtrzymanie efektów zabiegów medycyny estetycznej – np. po podaniu wypełniaczy
– profilaktycznie – aby spowolnić procesy starzenia skóry i nadać jej ładniejszy wygląd

PRZECIWSKAZANIA

  • ciąża, okres karmienia piersią,
  • alergia, uczulenie na składniki zawarte w preparatach
  • cukrzyca (nieuregulowana)
  • opryszczka i inne wirusowe, grzybicze i bakteryjne infekcje skóry, a także stany zapalne,
  • choroby nowotworowe, autoimmunologiczne,
  • przyjmowanie leków przeciwkrzepliwych (m.in. kwasu acetylosalicylowego, heparyny, acenokumarolu),
  • skłonności do blizn i zwłóknień.

ZALECENIA PRZED I PO ZABIEGU

 
  •  
    Przed przystąpieniem do zabiegu należy wyeliminować wszelkie przeciwwskazania, oraz zaprzestać stosować środki obniżające krzepliwość krwi, np. aspiryna (ok 2 tyg. przed zabiegiem).
     
 
  •  
    Do 48h po zabiegu nie należy korzystać z sauny, basenu, solarium oraz unikać bezpośrednio promieni słonecznych – stosować krem z filtrem.
     
 
 
Bezpośrednio po zabiegu należy unikać szorstkich ręczników, preparatów kosmetycznych podrażniających np. na bazie alkoholu, masażu oraz nie spożywać alkoholu i innych środków odurzających.